
Texas Instruments
Product No:
OPA847IDBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-6
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP VFB 1 CIRCUIT SOT23-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.8425
5.8425
10
5.244
52.44
25
4.95748
123.937
100
4.29647
429.647
250
4.076146
1019.0365
500
3.657519
1828.7595
1000
3.08466
3084.66
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 950V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 18.1mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA847 |
| Current - Input Bias | 19 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 3.9 GHz |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Current - Output / Channel | 100 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 5 V |