
Texas Instruments
Product No:
OPA855IDSGR
Manufacturer:
Package:
8-WSON (2x2)
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8WSON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.3175
6.3175
10
5.67625
56.7625
25
5.36636
134.159
100
4.65082
465.082
250
4.412294
1103.0735
500
3.959144
1979.572
1000
3.339041
3339.041
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 2750V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 2.5 GHz |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 17.8mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA855 |
| Current - Input Bias | 12 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 8 GHz |
| Voltage - Input Offset | 200 µV |
| Supplier Device Package | 8-WSON (2x2) |
| Current - Output / Channel | 105 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.25 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3.3 V |