
Texas Instruments
Product No:
OPA861ID
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP TRANSCOND 1 CIRC 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.4865
3.4865
10
3.13215
31.3215
25
2.96096
74.024
100
2.566235
256.6235
250
2.434622
608.6555
500
2.184582
1092.291
1000
1.84242
1842.42
2500
1.750299
4375.7475
5000
1.684502
8422.51
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 900V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Transconductance |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 5.4mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA861 |
| Current - Input Bias | 1 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 80 MHz |
| Voltage - Input Offset | 3 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 15 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12.6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |