
Texas Instruments
Product No:
OPA863DBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
SINGLE-CHANNEL, LOW-POWER, 110-M
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.6815
1.6815
10
1.5105
15.105
25
1.425
35.625
100
1.21429
121.429
250
1.140152
285.038
500
0.997633
498.8165
1000
0.826614
826.614
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | OPAx863 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 105V/µs |
| Output Type | Push-Pull, Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 110 MHz |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 700µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 300 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 50 MHz |
| Voltage - Input Offset | 400 µV |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Output / Channel | 45 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12.6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |