
Texas Instruments
Product No:
OPA890IDBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-6
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP VFB 1 CIRCUIT SOT23-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.432
2.432
10
2.18595
21.8595
25
2.06264
51.566
100
1.757215
175.7215
250
1.64996
412.49
500
1.443715
721.8575
1000
1.196221
1196.221
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 500V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 260 MHz |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.1mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA890 |
| Current - Input Bias | 100 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 130 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |