
Texas Instruments
Product No:
OPA990SIDBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-6
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.254
1.254
10
1.12195
11.2195
25
1.06514
26.6285
100
0.874855
87.4855
250
0.817836
204.459
500
0.722722
361.361
1000
0.57057
570.57
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 4.5V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 130µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA990 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 1.1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1.5 mV |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Current - Output / Channel | 80 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 40 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |