
Texas Instruments
Product No:
OPA991SIDBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-6
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.539
1.539
10
1.3756
13.756
25
1.30568
32.642
100
1.07255
107.255
250
1.00263
250.6575
500
0.886046
443.023
1000
0.699504
699.504
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 21V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 560µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA991 |
| Current - Input Bias | 10 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 4.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 125 µV |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Current - Output / Channel | 75 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 40 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |