
Texas Instruments
Product No:
OPA992IDBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC OPAMP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.6055
1.6055
10
1.43735
14.3735
25
1.36382
34.0955
100
1.120335
112.0335
250
1.047242
261.8105
500
0.925452
462.726
1000
0.730626
730.626
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 32V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2.48mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 10 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 10.6 MHz |
| Voltage - Input Offset | 210 µV |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Output / Channel | 65 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 40 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |