
Texas Instruments
Product No:
OPA992QDBVRQ1
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
AUTOMOTIVE, SINGLE, 40-V, 10-MHZ
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.7005
1.7005
10
1.5238
15.238
25
1.43754
35.9385
100
1.22474
122.474
250
1.150032
287.508
500
1.006278
503.139
1000
0.833777
833.777
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 32V/µs |
| Output Type | Single Ended, Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Standard |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2.48mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 10 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 10.6 MHz |
| Voltage - Input Offset | 210 µV |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Output / Channel | 65 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 40 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |