
On Shore Technology Inc.
Product No:
OSTHA025050
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TERM BLK 2POS TOP ENT 2.54MM PCB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.931
0.931
10
0.5833
5.833
25
0.4997
12.4925
50
0.44897
22.4485
100
0.43966
43.966
250
0.374224
93.556
500
0.35549
177.745
1000
0.318079
318.079
5000
0.248843
1244.215
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | On Shore Technology Inc. |
| Color | Green |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | OSTHA |
| Current | 2 A |
| Package | Bulk |
| Voltage | 150 V |
| Features | Lever Actuated |
| Wire Gauge | 20-26 AWG |
| Screw Thread | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Torque - Screw | - |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Number of Levels | 1 |
| Wire Termination | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Mating Orientation | Vertical with Board |
| Base Product Number | OSTHA02 |
| Positions Per Level | 2 |
| Operating Temperature | -30°C ~ 105°C |
| Clamp Material - Plating | Steel, Stainless |
| Screw Material - Plating | - |
| Contact Material - Plating | Brass |