
On Shore Technology Inc.
Product No:
OSTHG050080
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TERM BLOCK 5POS 5MM PCB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.843
1.843
10
1.3946
13.946
25
1.29276
32.319
50
1.16242
58.121
100
1.13411
113.411
250
0.99237
248.0925
500
0.907307
453.6535
1000
0.822244
822.244
5000
0.723007
3615.035
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | On Shore Technology Inc. |
| Color | Gray |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Series | OSTHG |
| Current | 15 A |
| Package | Bulk |
| Voltage | 300 V |
| Features | Interlocking (Side) |
| Wire Gauge | 12-28 AWG |
| Screw Thread | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Torque - Screw | - |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Number of Levels | 1 |
| Wire Termination | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Mating Orientation | Angled |
| Base Product Number | OSTHG05 |
| Positions Per Level | 5 |
| Operating Temperature | -30°C ~ 105°C |
| Clamp Material - Plating | Steel, Stainless |
| Screw Material - Plating | - |
| Contact Material - Plating | Brass |