
On Shore Technology Inc.
Product No:
OSTTB062161
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TERM BLK 6POS TOP ENT 5.08MM PCB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.0615
2.0615
10
1.56275
15.6275
25
1.44818
36.2045
50
1.30207
65.1035
100
1.27034
127.034
250
1.111576
277.894
500
1.01631
508.155
1000
0.921025
921.025
5000
0.809866
4049.33
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | On Shore Technology Inc. |
| Color | Blue |
| Pitch | 0.200" (5.08mm) |
| Series | OSTTB |
| Current | 15 A |
| Package | Bulk |
| Voltage | 250 V |
| Features | Interlocking (Side) |
| Wire Gauge | 14-22 AWG |
| Screw Thread | M3 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Torque - Screw | 0.4 Nm (3.5 Lb-In) |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Number of Levels | 1 |
| Wire Termination | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Mating Orientation | Vertical with Board |
| Base Product Number | OSTTB06 |
| Positions Per Level | 6 |
| Operating Temperature | -30°C ~ 105°C |
| Clamp Material - Plating | Steel, Stainless |
| Screw Material - Plating | Steel - Zinc Plated |
| Contact Material - Plating | Tin Plated |