
On Shore Technology Inc.
Product No:
OSTTG020160B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TERM BLOCK 2POS 5MM PCB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8835
0.8835
10
0.55385
5.5385
25
0.47386
11.8465
50
0.42598
21.299
100
0.417145
41.7145
250
0.354996
88.749
500
0.337269
168.6345
1000
0.301758
301.758
5000
0.236084
1180.42
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | On Shore Technology Inc. |
| Color | Blue |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Series | OSTTG |
| Current | 15 A |
| Package | Bulk |
| Voltage | 300 V |
| Features | Interlocking (Side) |
| Wire Gauge | 12-24 AWG |
| Screw Thread | M2.5 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Torque - Screw | 0.4 Nm (3.5 Lb-In) |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Number of Levels | 1 |
| Wire Termination | Screw - Rising Cage Clamp |
| Mating Orientation | Angled |
| Base Product Number | OSTTG02 |
| Positions Per Level | 2 |
| Operating Temperature | -30°C ~ 105°C |
| Clamp Material - Plating | Brass |
| Screw Material - Plating | Steel - Zinc Plated |
| Contact Material - Plating | Brass |