
On Shore Technology Inc.
Product No:
OSTTG035100B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TERM BLOCK 3POS 5.08MM PCB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.083
1.083
10
0.67355
6.7355
25
0.57646
14.4115
50
0.51813
25.9065
100
0.5073
50.73
250
0.431756
107.939
500
0.410191
205.0955
1000
0.367004
367.004
5000
0.287128
1435.64
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | On Shore Technology Inc. |
| Color | Black |
| Pitch | 0.200" (5.08mm) |
| Series | OSTTG |
| Current | 15 A |
| Package | Bulk |
| Voltage | 300 V |
| Features | Interlocking (Side) |
| Wire Gauge | 12-24 AWG |
| Screw Thread | M2.5 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Torque - Screw | 0.4 Nm (3.5 Lb-In) |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Number of Levels | 1 |
| Wire Termination | Screw - Rising Cage Clamp |
| Mating Orientation | Angled |
| Base Product Number | OSTTG03 |
| Positions Per Level | 3 |
| Operating Temperature | -30°C ~ 105°C |
| Clamp Material - Plating | Brass |
| Screw Material - Plating | Steel - Zinc Plated |
| Contact Material - Plating | Brass |