
On Shore Technology Inc.
Product No:
OSTVN04A150
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TERM BLK 4P SIDE ENT 2.54MM PCB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.3205
1.3205
10
0.93005
9.3005
25
0.86716
21.679
50
0.78717
39.3585
100
0.783655
78.3655
250
0.66177
165.4425
500
0.626943
313.4715
1000
0.55728
557.28
5000
0.452789
2263.945
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | On Shore Technology Inc. |
| Color | Green |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Series | OSTVN |
| Current | 6 A |
| Package | Bulk |
| Voltage | 125 V |
| Features | - |
| Wire Gauge | 18-30 AWG |
| Screw Thread | M1.6 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Torque - Screw | 0.15 Nm (1.3 Lb-In) |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Number of Levels | 1 |
| Wire Termination | Screw - Rising Cage Clamp |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Base Product Number | OSTVN04 |
| Positions Per Level | 4 |
| Operating Temperature | -30°C ~ 105°C |
| Clamp Material - Plating | Brass |
| Screw Material - Plating | Steel - Zinc Plated |
| Contact Material - Plating | Brass |