
On Shore Technology Inc.
Product No:
OSTYC032150
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TERM BLK 3P SIDE ENT 5.08MM PCB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.026
1.026
10
0.7201
7.201
25
0.67146
16.7865
50
0.60933
30.4665
100
0.60667
60.667
250
0.512278
128.0695
500
0.485317
242.6585
1000
0.431395
431.395
5000
0.350502
1752.51
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | On Shore Technology Inc. |
| Color | Green |
| Pitch | 0.200" (5.08mm) |
| Series | OSTYC |
| Current | 10 A |
| Package | Bulk |
| Voltage | 300 V |
| Features | Interlocking (Side) |
| Wire Gauge | 16-26 AWG |
| Screw Thread | M2.5 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Torque - Screw | 0.4 Nm (3.5 Lb-In) |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Number of Levels | 1 |
| Wire Termination | Screw - Rising Cage Clamp |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Base Product Number | OSTYC03 |
| Positions Per Level | 3 |
| Operating Temperature | -30°C ~ 105°C |
| Clamp Material - Plating | Brass |
| Screw Material - Plating | Steel - Zinc Plated |
| Contact Material - Plating | Brass |