
On Shore Technology Inc.
Product No:
OSTYK33102030
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.325"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.197
1.197
10
0.74575
7.4575
25
0.63802
15.9505
50
0.57342
28.671
100
0.56145
56.145
250
0.477812
119.453
500
0.453948
226.974
1000
0.406154
406.154
5000
0.317756
1588.78
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | On Shore Technology Inc. |
| Color | Black |
| Pitch | 0.325" (8.26mm) |
| Series | OSTYK33 |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Wire Gauge | 12-22 AWG |
| Barrier Type | 3 Wall (Tri) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Rows | 1 |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 300V |
| Top Termination | Screws with Captive Plate |
| Bottom Termination | PC Pin |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | OSTYK33 |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Current Rating (Amps) | 20A |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Terminal Screw Finish | Nickel |
| Number of Wire Entries | 2 |
| Terminal Screw Material | Steel |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |