
Ohmite
Product No:
OX101KE
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 100 OHM 10% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.4415
2.4415
10
2.1641
21.641
25
2.0064
50.16
50
1.88822
94.411
100
1.65224
165.224
250
1.416222
354.0555
500
1.180185
590.0925
1000
1.022827
1022.827
5000
0.991354
4956.77
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Ohmite |
| Series | OX |
| Package | Bulk |
| Features | Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±10% |
| Resistance | 100 Ohms |
| Composition | Ceramic |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.217" Dia x 0.650" L (5.50mm x 16.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 220°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | -1000/ -1600ppm/°C |