
Ohmite
Product No:
OX33GKE
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 3.3 OHM 10% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.261
2.261
10
2.00545
20.0545
25
1.85934
46.4835
50
1.75009
87.5045
100
1.5314
153.14
250
1.312596
328.149
500
1.09383
546.915
1000
0.947986
947.986
5000
0.918821
4594.105
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Ohmite |
| Series | OX |
| Package | Bulk |
| Features | Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±10% |
| Resistance | 3.3 Ohms |
| Composition | Ceramic |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.217" Dia x 0.650" L (5.50mm x 16.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 220°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | -1000/ -1600ppm/°C |