
Ohmite
Product No:
OY684KE
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 680K OHM 10% 2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.116
3.116
10
2.78255
27.8255
25
2.61554
65.3885
50
2.39305
119.6525
100
2.059125
205.9125
250
1.780832
445.208
500
1.613879
806.9395
1000
1.4191
1419.1
5000
1.3775
6887.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Ohmite |
| Series | OY |
| Package | Bulk |
| Features | Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±10% |
| Resistance | 680 kOhms |
| Composition | Ceramic |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.276" Dia x 0.748" L (7.00mm x 19.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 220°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | -1000/ -1600ppm/°C |