P0603Y2261BNTA
Vishay Sfernice
Product No:
P0603Y2261BNTA
Description:
P 0603 Y 2261 B N TR100
Tolerance ±0.1%
Resistance 2.26 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.060" L x 0.033" W (1.52mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.63mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±10ppm/°C