P0805E5112FNT
Vishay Sfernice
Product No:
P0805E5112FNT
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Package:
0805
Batch:
Datasheet:
Description:
SFERNICE THIN FILMS
User Guide
Mfr Vishay Sfernice
Series P
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Anti-Sulfur, Moisture Resistant
Tolerance ±1%
Resistance 51.1 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.63mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0805
Temperature Coefficient ±25ppm/°C