P1330R-333J
API Delevan Inc.
Product No:
P1330R-333J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 33UH 568MA 538MOHM SMD
User Guide
Mfr API Delevan Inc.
Type -
Series P1330R
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq -
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 33 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
DC Resistance (DCR) 538mOhm Max
Current Rating (Amps) 568 mA
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 270mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz