P1330R-333K
API Delevan Inc.
Product No:
P1330R-333K
Description:
FIXED IND 33UH 568MA 538MOHM SMD
Type -
Series P1330R
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 33 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
DC Resistance (DCR) 538mOhm Max
Current Rating (Amps) 568 mA
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 270mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz