P1812-153J
API Delevan Inc.
Product No:
P1812-153J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 15UH 450MA 780MOHM SMD
User Guide
Mfr API Delevan Inc.
Type -
Series P1812
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq -
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 15 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
DC Resistance (DCR) 780mOhm Max
Current Rating (Amps) 450 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 693mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz