P1812R-393K
API Delevan Inc.
Product No:
P1812R-393K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Package:
1812
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 39UH 280MA 1.848OHM SM
Type -
Series P1812R
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 39 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
DC Resistance (DCR) 1.848Ohm Max
Current Rating (Amps) 280 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1812
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 376mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz