P3519-104J
API Delevan Inc.
Product No:
P3519-104J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 100UH 370MA 2.17OHM SM
User Guide
Mfr API Delevan Inc.
Type -
Series P3519
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 100 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)
DC Resistance (DCR) 2.17Ohm Max
Current Rating (Amps) 370 mA
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 430mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz