P3519-124K
API Delevan Inc.
Product No:
P3519-124K
Description:
FIXED IND 120UH 350MA 2.38OHM SM
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 120 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)
DC Resistance (DCR) 2.38Ohm Max
Current Rating (Amps) 350 mA
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 390mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz