
Littelfuse Inc.
Product No:
P4KE13CA-B
Manufacturer:
Package:
DO-204AL (DO-41)
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC DO204AL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.494
0.494
10
0.4028
4.028
100
0.27417
27.417
500
0.205637
102.8185
1000
0.154232
154.232
2000
0.141379
282.758
5000
0.13281
664.05
10000
0.124241
1242.41
50000
0.109678
5483.9
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Type | Zener |
| Series | P4KE |
| Package | Bulk |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 400W |
| Base Product Number | P4KE13 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Supplier Device Package | DO-204AL (DO-41) |
| Voltage - Breakdown (Min) | 12.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 18.2V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 11.1V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 22.5A |