P50-068S-TG
3M
Product No:
P50-068S-TG
Manufacturer:
3M
Description:
CONN SOCKET 68POS IDC 28AWG GOLD
User Guide
Mfr 3M
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series Pak 50, P50
Package Bulk
Features Closed End
Wire Type Ribbon Cable
Wire Gauge 28 AWG
Row Spacing 0.050" (1.27mm)