
Littelfuse Inc.
Product No:
P6KE33A-B
Manufacturer:
Package:
DO-204AC (DO-15)
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC DO204AC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4655
0.4655
10
0.37905
3.7905
100
0.257925
25.7925
500
0.193439
96.7195
1000
0.145074
145.074
2000
0.13299
265.98
5000
0.124925
624.625
10000
0.116869
1168.69
50000
0.10317
5158.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Type | Zener |
| Series | P6KE |
| Package | Bulk |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 600W |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Supplier Device Package | DO-204AC (DO-15) |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 31.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 45.7V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 28.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 13.3A |