
Littelfuse Inc.
Product No:
P6KE350CA-B
Manufacturer:
Package:
DO-204AC (DO-15)
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 300VWM 482VC DO204AC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6175
0.6175
10
0.52915
5.2915
100
0.394915
39.4915
500
0.310308
155.154
1000
0.23978
239.78
2000
0.218624
437.248
5000
0.204516
1022.58
10000
0.190408
1904.08
50000
0.17631
8815.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Type | Zener |
| Series | P6KE |
| Package | Bulk |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 600W |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Supplier Device Package | DO-204AC (DO-15) |
| Voltage - Breakdown (Min) | 332V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 482V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 300V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 1.3A |