
Littelfuse Inc.
Product No:
P6SMB9.1CA
Manufacturer:
Package:
DO-214AA (SMBJ)
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC DO214AA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
3000
0.153045
459.135
6000
0.143174
859.044
15000
0.133304
1999.56
30000
0.126388
3791.64
75000
0.123424
9256.8
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Type | Zener |
| Series | P6SMB |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 600W |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Supplier Device Package | DO-214AA (SMBJ) |
| Voltage - Breakdown (Min) | 8.65V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 13.4V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 7.78V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 45.5A |