
LEMO
Product No:
PAA.M1.0GL.AC20G
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
20.786
20.786
10
18.202
182.02
25
17.4154
435.385
50
16.85357
842.6785
100
16.291835
1629.1835
250
15.392964
3848.241
500
14.943538
7471.769
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | LEMO |
| Color | Gray |
| Series | 2P |
| Package | Bulk |
| Features | Backshell |
| Shielding | Unshielded |
| Orientation | A |
| Termination | Solder Cup |
| Applications | Automotive, Industrial, Medical, Testing Equipment & Measurement |
| Shell Finish | - |
| Cable Opening | 0.067" ~ 0.079" (1.70mm ~ 2.00mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Fastening Type | Push-Pull, Detent Lock |
| Product Status | Active |
| Shell Material | Polysulfone (PSU) |
| Voltage Rating | - |
| Insert Material | Polyetheretherketone (PEEK) |
| Shell Size, MIL | - |
| Contact Material | - |
| Mounting Feature | - |
| Primary Material | Plastic |
| Ingress Protection | IP50 - Dust Protected |
| Base Product Number | PAA.M1 |
| Number of Positions | 10 |
| Shell Size - Insert | M10 |
| Current Rating (Amps) | 3A |
| Operating Temperature | -50°C ~ 150°C |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Backshell Material, Plating | Polysulfone (PSU) |
| Material Flammability Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |