
LEMO
Product No:
PAG.M0.9GL.AC65N
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN PLUG MALE 9P GOLD SLDR CUP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
21.261
21.261
10
18.6219
186.219
25
17.81706
445.4265
50
17.24212
862.106
100
16.667465
1666.7465
250
15.747884
3936.971
500
15.288103
7644.0515
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | LEMO |
| Color | Black, Gray |
| Series | 1P |
| Package | Bulk |
| Features | Backshell |
| Shielding | Unshielded |
| Orientation | G |
| Termination | Solder Cup |
| Applications | Automotive, Industrial, Medical, Testing Equipment & Measurement |
| Shell Finish | - |
| Cable Opening | 0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Fastening Type | Push-Pull, Detent Lock |
| Product Status | Active |
| Shell Material | Polysulfone (PSU) |
| Voltage Rating | - |
| Insert Material | Polyetheretherketone (PEEK) |
| Shell Size, MIL | - |
| Contact Material | - |
| Mounting Feature | - |
| Primary Material | Plastic |
| Ingress Protection | IP50 - Dust Protected |
| Base Product Number | PAG.M0 |
| Number of Positions | 9 |
| Shell Size - Insert | M09 |
| Current Rating (Amps) | 3A |
| Operating Temperature | -50°C ~ 150°C |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Backshell Material, Plating | Polysulfone (PSU) |
| Material Flammability Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |