
LEMO
Product No:
PAG.M1.0ZL.A
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
14.25
14.25
10
12.6293
126.293
25
12.14366
303.5915
50
11.65802
582.901
100
11.01031
1101.031
250
10.038764
2509.691
500
9.391111
4695.5555
1000
8.613916
8613.916
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | LEMO |
| Color | - |
| Series | 2P |
| Package | Box |
| Features | Backshell |
| Shielding | Unshielded |
| Orientation | G |
| Termination | Solder Cup |
| Applications | Automotive, Industrial, Medical, Testing Equipment & Measurement |
| Shell Finish | - |
| Cable Opening | 0.209" ~ 0.259" (5.30mm ~ 6.50mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Product Status | Active |
| Shell Material | - |
| Voltage Rating | - |
| Insert Material | Polyetheretherketone (PEEK) |
| Shell Size, MIL | - |
| Contact Material | - |
| Mounting Feature | - |
| Primary Material | - |
| Ingress Protection | IP50 - Dust Protected |
| Base Product Number | PAG.M1 |
| Number of Positions | 10 |
| Shell Size - Insert | M10 |
| Current Rating (Amps) | 3A |
| Operating Temperature | -50°C ~ 170°C |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Backshell Material, Plating | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |