
LEMO
Product No:
PAH.N0.3GL.LC65GZ
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN PLUG FMALE 3P GOLD SLDR CUP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
18.924
18.924
10
16.39795
163.9795
25
15.54162
388.5405
50
15.31647
765.8235
100
13.51451
1351.451
250
12.613568
3153.392
500
12.343293
6171.6465
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | LEMO |
| Color | Gray |
| Series | 1P |
| Package | Bulk |
| Features | Backshell |
| Shielding | Unshielded |
| Orientation | H |
| Termination | Solder Cup |
| Applications | Medical |
| Shell Finish | - |
| Cable Opening | 0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Fastening Type | Push-Pull, Detent Lock |
| Product Status | Active |
| Shell Material | Polysulfone (PSU) |
| Voltage Rating | 250VAC |
| Insert Material | Polyetheretherketone (PEEK) |
| Shell Size, MIL | - |
| Contact Material | - |
| Mounting Feature | - |
| Primary Material | Plastic |
| Ingress Protection | IP50 - Dust Protected |
| Base Product Number | PAH.N0 |
| Number of Positions | 3 (Power) |
| Shell Size - Insert | N03 |
| Current Rating (Amps) | 9A |
| Operating Temperature | -50°C ~ 150°C |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Backshell Material, Plating | Polysulfone (PSU) |
| Material Flammability Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |