
E-Switch
Product No:
PBH2UEEKZXNAG1RBLK
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 30V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9975
0.9975
10
0.88445
8.8445
25
0.8398
20.995
50
0.79876
39.938
100
0.761425
76.1425
250
0.727814
181.9535
500
0.653182
326.591
1000
0.615856
615.856
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | E-Switch |
| Type | Standard |
| Series | PBH |
| Circuit | DPDT |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Actuator Type | Round, Button |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Mechanical Life | 30,000 Cycles |
| Switch Function | On-On |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | PC Pin |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | PBH2 |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Current Rating (Amps) | 100mA (DC) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Panel Cutout Dimensions | - |
| Illumination Type, Color | - |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |