
E-Switch
Product No:
PBH2UOANAGX
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 30V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.558
1.558
10
1.39745
13.9745
25
1.32202
33.0505
50
1.25932
62.966
100
1.202985
120.2985
250
1.146574
286.6435
500
1.083931
541.9655
1000
1.033809
1033.809
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | E-Switch |
| Type | Standard |
| Series | PBH |
| Circuit | DPDT |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Actuator Type | Plunger for Cap |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Mechanical Life | 30,000 Cycles |
| Switch Function | On-Mom |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | PC Pin |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | PBH2 |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Color - Actuator/Cap | White |
| Current Rating (Amps) | 100mA (DC) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Panel Cutout Dimensions | - |
| Illumination Type, Color | - |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |