
E-Switch
Product No:
PBH4UEENAGX
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
SWITCH PUSH 4PDT 0.1A 30V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.957
1.957
10
1.74895
17.4895
25
1.65452
41.363
50
1.57529
78.7645
100
1.50404
150.404
250
1.440694
360.1735
500
1.345694
672.847
1000
1.282367
1282.367
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | E-Switch |
| Type | Standard |
| Series | PBH |
| Circuit | 4PDT |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Actuator Type | Plunger for Cap |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Mechanical Life | 30,000 Cycles |
| Switch Function | On-On |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | PC Pin |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | PBH4 |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Color - Actuator/Cap | White |
| Current Rating (Amps) | 100mA (DC) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Panel Cutout Dimensions | - |
| Illumination Type, Color | - |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |