PD75R-333K
API Delevan Inc.
Product No:
PD75R-333K
Description:
FIXED IND 33UH 1.3A 150 MOHM SMD
Type Drum Core, Wirewound
Series PD75R
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 33 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.303" L x 0.272" W (7.70mm x 6.91mm)
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.3 A
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 1 kHz