PDZ2.7BGWJ
onsemi
Product No:
PDZ2.7BGWJ
Manufacturer:
onsemi
Package:
SOD-123
Batch:
Datasheet:
Description:
PDZ2.7GENERAL-PURPOZENDIODE
User Guide
Mfr onsemi
Series Automotive, AEC-Q101, PDZ-GW
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±4.07%
Power - Max 365 mW
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOD-123
Product Status Active
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms
Operating Temperature 150°C (TJ)
Supplier Device Package SOD-123
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.7 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA