
YAGEO
Product No:
PE0612FKF070R1L
Manufacturer:
Package:
0612
Batch:
-
Description:
RES 0.1 OHM 1% 1W 0612
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7125
0.7125
10
0.5301
5.301
25
0.42978
10.7445
50
0.37392
18.696
100
0.308465
30.8465
250
0.267938
66.9845
500
0.218082
109.041
1000
0.172976
172.976
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | PE |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 100 mOhms |
| Composition | Metal Element |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.030" (0.75mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0612 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |