
KEMET
Product No:
PHE845VD6100MR06L2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP FILM 0.1UF 20% 1.5KVDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.23
3.23
10
2.61155
26.1155
40
2.279288
91.17152
253
1.709478
432.497934
506
1.519554
768.894324
1012
1.329601
1345.556212
2530
1.28211
3243.7383
5060
1.23463
6247.2278
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KEMET |
| Series | PHE845 |
| Package | Tray |
| Ratings | X1 |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | EMI, RFI Suppression |
| Lead Spacing | 0.886" (22.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 1.024" L x 0.433" W (26.00mm x 11.00mm) |
| Base Product Number | PHE845 |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 760V |
| Voltage Rating - DC | 1500V (1.5kV) |
| Height - Seated (Max) | 0.846" (21.50mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |