Home / Microcontrollers / PIC16F18145T-I/SS
PIC16F18145T-I/SS
Microchip Technology
Product No:
PIC16F18145T-I/SS
Package:
20-SSOP
Description:
14KB FLASH, 512B RAM, 128B EEPRO
User Guide
Mfr Microchip Technology
Speed 32MHz
Series PIC® 16F
Package Tape & Reel (TR)
RAM Size 1K x 8
Mounting Type Surface Mount
Number of I/O 17
Core Processor PIC
Package / Case 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Product Status Active
Data Converters A/D 41x12b SAR; D/A 2x8b
Oscillator Type External, Internal
Program Memory Size 14KB (14K x 8)
Program Memory Type FLASH
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package 20-SSOP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V