Home / Microcontrollers / PIC16F874AT-I/ML
PIC16F874AT-I/ML
Microchip Technology
Product No:
PIC16F874AT-I/ML
Package:
44-QFN (8x8)
Description:
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44QFN
User Guide
Mfr Microchip Technology
Speed 20MHz
Series PIC® 16F
Package Tape & Reel (TR)
Core Processor PIC
Package / Case 44-VQFN Exposed Pad
Product Status Active
Program Memory Type FLASH
DigiKey Programmable Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package 44-QFN (8x8)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4V ~ 5.5V