Home / Microcontrollers / PIC16LF1454T-I/SL
PIC16LF1454T-I/SL
Microchip Technology
Product No:
PIC16LF1454T-I/SL
Package:
14-SOIC
Description:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 14SOIC
User Guide
Mfr Microchip Technology
Speed 48MHz
Series PIC® XLP™ 16F
Package Tape & Reel (TR)
Core Processor PIC
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status Active
Data Converters -
Oscillator Type Internal
Base Product Number PIC16LF1454
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package 14-SOIC
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V