Home / Microcontrollers / PIC18F45Q10T-I/MP
PIC18F45Q10T-I/MP
Microchip Technology
Product No:
PIC18F45Q10T-I/MP
Package:
40-QFN (5x5)
Description:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40QFN
User Guide
Mfr Microchip Technology
Speed 64MHz
Series PIC® XLP™ 18Q, Functional Safety (FuSa)
Package Tape & Reel (TR)
RAM Size 2.25K x 8
Core Size 8-Bit
EEPROM Size 256 x 8
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Mounting Type Surface Mount
Number of I/O 36
Core Processor PIC
Package / Case 40-VFQFN Exposed Pad
Product Status Active
Data Converters A/D 35x10b; D/A 1x5b
Oscillator Type Internal
Base Product Number PIC18F45
Program Memory Size 32KB (32K x 8)
Program Memory Type FLASH
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package 40-QFN (5x5)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V