Home / Microcontrollers / PIC18LF4321-I/ML
PIC18LF4321-I/ML
Microchip Technology
Product No:
PIC18LF4321-I/ML
Package:
44-QFN (8x8)
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44QFN
User Guide
Mfr Microchip Technology
Speed 40MHz
Series PIC® 18F
Package Tube
RAM Size 512 x 8
Core Size 8-Bit
EEPROM Size 256 x 8
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Mounting Type Surface Mount
Number of I/O 36
Core Processor PIC
Package / Case 44-VQFN Exposed Pad
Product Status Active
Data Converters A/D 13x10b
Oscillator Type Internal
Base Product Number PIC18LF4321
Program Memory Size 8KB (4K x 16)
Program Memory Type FLASH
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package 44-QFN (8x8)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V