Home / Microcontrollers / PIC24FJ32GA004T-I/PT
PIC24FJ32GA004T-I/PT
Microchip Technology
Product No:
PIC24FJ32GA004T-I/PT
Manufacturer:
Microchip Technology
Package:
44-TQFP (10x10)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44TQFP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1080
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Microchip Technology
Speed 32MHz
Series PIC® 24F
Package Tape & Reel (TR)
RAM Size 8K x 8
Core Size 16-Bit
EEPROM Size -
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Connectivity I²C, PMP, SPI, UART/USART
Mounting Type Surface Mount
Number of I/O 35
Core Processor PIC
Package / Case 44-TQFP
Product Status Active
Data Converters A/D 13x10b
Oscillator Type Internal
Base Product Number PIC24FJ32GA004
Program Memory Size 32KB (11K x 24)
Program Memory Type FLASH
DigiKey Programmable Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package 44-TQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 3.6V